آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۰۰:۱۰:۱۰
امروز : چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/27 - ۰۰:۳۰:۴۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
مجید خورشیدی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر رعایت حقوق شهروندی و رعایت عدالت در همه لایه‌های جامعه گفت: تکریم ارباب رجوع و مردم در همه سطوح جامعه نباید در حد شعار خلاصه شود، بلکه عملیاتی و درون سازی شده و در دستگاه‌های اجرایی و اداری مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری محار، مجید خورشیدی در نشست ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان بوشهر اظهار کرد: رعایت حقوق شهروندی یکی از ضروریات جامعه است. شناخت حقوق شهروندی و اینکه مردم در جامعه دارای چه حقوقی هستند و تحقق ارائه خدمات حقوق شهروندی مورد توجه قرار بگیرد و در این راستا ضمن آسیب‌شناسی باید به آموزش و فرهنگ سازی توجه ویژه شود.

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه و ناجوانمردانه آمریکا علیه ایران اسلامی گفت: هر چند این تحریم‌ها مشکلات اقتصادی برای مردم ایجاد کرده ولی سوء مدیریت‌ها می‌تواند بر مشکلات مردم بیافزاید.

معاون استاندار بوشهر تصریح کرد: هر چند مردم تحریم‌های دشمن و مشکلات اقتصادی را تحمل می‌کنند ولی تحمل رفتارها، سوء مدیریت‌ها، تصمیم‌های نادرست و کج سلیقه‌ای برخی افراد در دستگاه‌ها را ندارند.

خورشیدی با اشاره به اینکه نباید قانون را به ضرر مردم تغییر دهیم، افزود: بیش از ۶۰ هزار قانون در کشور وجود دارد، کسی موافق نقض قانون نیست ولی می‌توان بیشترین مدارا را در حق شهروندان با اعمال درست قانون انجام داد.

این مسئول با قدردانی از خدمات دستگاه‌های اجرایی در اعمال حقوق شهروندی خاطرنشان کرد: الکترونیکی شدن فرایند ارائه خدمات به شهروندان فواید زیادی دارد ولی باید حریم خصوصی مردم در حقوق شهروندی رعایت و حفظ شود.

وی با تاکید بر جلوگیری از نقض حریم خصوصی در رعایت حقوق شهروندی  گفت: در راستای ارائه خدمات مطلوب، نه تنها باید عدالت رعایت شود بلکه تبعیض مثبت برای افراد کم‌توان و توان‌خواهان استان بوشهر اعمال شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر، آموزش همگانی حقوق شهروندی را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: منشور حقوق شهروندی به عنوان یک سند بالادستی و ملی مورد توجه قرار گرفته و شناسایی موانع و رفع آنها در اولویت باشد.

انتهای پیام

کد خبر 24853
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا