آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ ۰۹:۱۵:۰۷
امروز : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/09 - ۰۹:۱۵:۴۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۲
معاون آبفای کشور: بخشی از پروژه آب شیرین‌کن شهرستان جم وارد مدار می‌شود

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: تلاش می‌شود بخشی از ظرفیت پروژه آب شیرین‌کن شهرستان جم تا قبل از تابستان سال آینده وارد مدار شود و شرایط آب شهرستان جم بهبود یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جم، شاهین پاکروح عصر امروز در بررسی وضعیت روند اجرای طرح‌های آبرسانی شهرها و روستاهای شهرستان جم  با بیان اینکه دغدغه مردم و مسئولان جم کاملا به‌حق است اظهار داشت: وزارت نیرو به عنوان متولی تامین آب کشور خود را مکلف به ارائه خدمت به مردم می‌داند

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا  و بروز مشکلات اقتصادیگفت: 2 سال گذشته سخت‌ترین سال‌های کشور طی 40 سال انقلاب است و دشمن به دنبال این است که کشور را دچار بحران کند اما به‌حمدالله این توطئه ناکام مانده و قطعا با همراهی مردم و مسئولان، از این شرایط عبور خواهیم کرد.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور آغاز عملیات اجرایی پروژه آبرسانی جم را مربوط به سال 86 دانست و خاطر نشان کرد: این پروژه با وجود گذشت سالیان طولانی، فاقد ردیف اعتباری استانی و ملی است که باید حداقل در سال آینده، این پروژه به عنوان پروژه‌ای استانی تعریف و ردیف اعتباری داشته باشد.

پاکروح با بیان اینکه در سال  1397 بیش از 12 میلیارد تومان از محل اعتبارات تنش آبی به این پروژه ابلاغ شد خاطر نشان کرد: امسال، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، به علت نداشتن موافقتنامه و ردیف اعتباری، اجازه اختصاص اعتبار نمی‌دهد.

وی با تقدیراز همکاری وزارت نفت با پروژه آبرسانی شهرستان جم تصریح کرد: وزارت نفت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی انصافا کمک کرده و این همکاری شایسته تقدیر است.

پاکروح با اذعان به مشکلات ایجاد شده در تامین مالی پیمانکاران پروژه آبرسانی جم بیان کرد: در هفته گذشته منابعی را برای تامین مالی پروژه در نظر گرفتیم تا طی یک هفته آینده اعتبار به پروژه تزریق شود و در همین راستا، توافقاتی انجام شد که آبفا شهری بتواند به پروژه‌های آب روستایی هم اعتبار تزریق کند.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه اجرای این پروژه می‌تواند مردم را به زندگی امیدوارتر کند تصریح کرد: از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم تا شرایط سخت پیمانکاران در شرایط کنونی، بهبود یابد و پروژه طبق برنامه زمانبندی اجرایی شود.

وی با اشاره به طولانی شدن پروژه آبرسانی جم  و نارضایتی کارفرما، پیمانکاران و مردم افزود:همینکه مردم خوشبین به تکمیل پروژه شوند بسیار مهم است و نشان می‌دهد با وجود مشکلات، قرارگاه خاتم الانبیاء نقس خود را به خوبی ایفا کرده است.

شاهین پاکروح خاطر نشان کرد: تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا حداقل بخشی از ظرفیت آب شیرین کن تا قبل از تابستان سال آینده وارد مدار شود و شرایط آب شهرستان جم بهبود یابد.

وی در پاسخ به گلایه رئیس شورای شهر جم از تجمیع و انتقال آب چاه‌های جم به مخزن اظهار داشت: مهم‌ترین عامل هدر رفت آب، عدم تنظیم فشار آب به سبب تزریق مستقیم آب از چاه به شبکه است و این اقدام می‌تواند به کاهش شکستگی خطوط شبکه و کاهش هدر رفت منجر شود.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشوربا اشاره به اینکه در 95 درصد شهرهای کشور، پمپاژ مستقیم حذف شده است افزود: پمپاژمستقیم، سبب افزایش فشار به شبکه و آسیب شبکه می‌شود و در صورت قطعی برق، شبکه را با قطعی آب مواجه می‌کند.

پاکروح از تامین اعتبار لازم برای تکمیل شبکه جدید آبرسانی جم خبر داد و گفت: در کنار مدیریت چاه‌ها، اصلاح شبکه آب هم از محل اعتبارات 25 درصد انجام می‌شود تا دغدغه مسئولان شهری در این زمینه رفع شود.

معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به اجرای پروژه فاضلاب شهری جم  افزود: در این رابطه مصوبه‌ای برای مطالعه پروژه فاضلاب شهری جم از محل مسئولیت‌های اجتماعی نفت گذرانده شده که اگر مسئولان شهرستان جم بتوانند همکاری اعتباری نفت را محقق کند می‌توانیم در این پروژه کمک مالی کنیم.

انتهای پیام/190/ش

کد خبر 25292
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم