آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۰۸:۴۲:۰۷
امروز : سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/02/18 - ۰۹:۵۶:۵۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۸
امام جمعه وزیر میراث فرهنگی خارگ گردشگری

طی دیدار امام جمعه خارگ با مدیر کل حفظ و احیای وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی صورت گرفت : دعوت از مونسان جهت حضور در جزیره مقاوم خارگ

به گزارش محار نیوز : 

داین دیدار صبح امروز پنجشنبه هفتم آذر ماه در محل دفتر امام جمعه محترم ومحبوب جزیره خارگ صورت گرفته .

دکتر سید هادی احمدی روئینی مدیر کل حفظ و احیای محوطه ها ، بافت ها و بناهای وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی روز گذشته به دعوت امام جمعه محترم جزیره خارگ و به همت فعالین میراث فرهنگی در جزیره حضور یافته بود که صبح امروز در محل دفتر امام جمعه خارگ با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

 در این دیدار دکتر احمدی ضمن تاکید بر ویژگی های خاص جزیره گفت : خارگ دارای تنوع آثار فرهنگی و از قرون و اعصار مختلف است و در کمتر نقطه ای از کشور میتوان این تنوع را مشاهده کرد.

احمدی در ادامه با ابراز خرسندی از نگاه خاص و ویژه امام جمعه محترم به مقوله های میراث فرهنگی و گردشگری در سطح جزیره گفت : این نگاه شما ستودنی است و این عامل باعث تعامل بیشتر میان مسئولین خواهد بود.

مدیر کل حفظ و احیای وزارت میراث در ادامه با اشاره به دغدغه فعالین میراث فرهنگی در خارگ گفت : نسل جدید انقلاب دارای روحیه مطالبه گری و تعصب خاص در حوزه میراث فرهنگی هستند که از این ظرفیت میبایست به بهترین شکل ممکن بهره کافی را برد.

احمدی با اشاره به بازدید صورت گرفته از سطح جزیره گفت : با پیگیر های فعالین میراث فرهنگی در آینده ای نزدیک تعدادی از آثار ثبت نشده خارگ را با ثبت خواهیم رساند.

دکتر احمدی با اشاره به جایگاه خاص و ویژه قنوات خارگ گفت : این قنوات که آب شیرین را در جزیره محصور در آّب شور استحصال میکنند و دارای قدمت بالایی هم هستند نیاز به توجه و لای روبی مجدد دارند تا که مجدد برخی از قنوات که آبی در آن ها جاری نیست دوباره زنده شده و بتوان آنها را آماده الحاق به پرونده ثبت جهانی قنات های ایرانی کرد.

در این دیدار که خانم سالاری رئیس اداره ثبت جهانی و شهرام اسلامی یکی از فعالین حوزه میراث فرهنگی نیز حضور داشتند ، امام جمعه خارگ نیز ضمن خیر مقدم به دکتر احمدی و هیئت همراه گفت : خارگ از دارای تاریخ بسیار غنی از پیش از اسلام تا پس از آن و حتی در دوره معاصر انقلاب و جنگ تحمیلی است که متاسفانه ناشناخته باقی مانده است.

حجت الاسلام کمالی با تاکید بر لزوم تسهیل در ورود گردشگران به جزیره خارگ گفت : رونق گردشگری یکی از راه های اقتصاد مقاومتی است و باعث ایجاد شغل و رونق در تولید و اقتصاد خواهد شد.

کمالی با بر شمردن ظرفیت های ویژه جزیره خارگو در حوزه اکو توریسم گفت : این جزیره با دارا بودن سواحل ماسه ای محیط بسیار مناسبی برای گردشگری است.

حجت الاسلام کمالی در ادامه اظهار داشت : امیدوارم با حضور حضرتعالی در این جزیره نگاه وزارت میراث فرهنگی به جزیره خارگ به صورت خاص تر و ویژه تر از گذشته باشد و امیدوارم در آینده ای نزدیک میزبان وزیر محترم میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی در جزیره خارگ باشیم.

کد خبر 25548