آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۰۲:۲۴:۱۵
امروز : چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/05/27 - ۰۲:۲۶:۱۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
انتخابات 98| 20 داوطلب برای نمایندگی انتخابات مجلس در استان بوشهر ثبت نام کردند

سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر با اشاره به ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در۴ حوزه انتخابیه استان بوشهر گفت: تاکنون ۲۰ نفر در ۴ حوزه انتخابیه استان بوشهر ثبت نام کرده‌اند.

خسرو دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، حوزه‌های انتخابیه استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: حوزه‌های انتخابیه استان بوشهر در انتخابات مجلس شورای اسلامی شامل " بوشهر، گناوه و دیلم" با مرکزیت فرمانداری بوشهر، "دشتستان" با مرکزیت فرمانداری دشتستان، " دشتی و تنگستان" با مرکزیت فرمانداری دشتی، " کنگان، دیر، جم و عسلویه" با مرکزیت فرمانداری کنگان است. 

وی از ثبت نام 20 نفر برای انتخابات مجلس یازدهم خبر داد و بیان کرد: تاکنون 10 در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه، دیلم، 5 نفر در دشتی و تنگستان، 3 نفر دشتستان و 2 نفر در کنگان، دیر، جم و عسلویه ثبت‌نام کردند.

سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر با اشاره به اینکه  از افراد ثبت‌نام  شده 19 نفر مرد و یک نفر زن هستند خاطر نشان کرد: این  داوطلبان نمایندگی یک نفر مدرک تحصیلی دکترا ، 14 نفر فوق لیسانس، چهار نفر لیسانس و یک نفر تحصیلات حوزوی دارند.

دهقانی به ترکیب سنی پرداخت و گفت: بیشترین ترکیب سنی این افراد 7 نفر 51 تا 55 سال، چهار نفر 46 تا 50 سال، پنج نفر 30 تا 35 سال، دو نفر 36 تا 40 سال است و سنین  41 تا 45 سال و 56 تا 60 سال هر گروه  یک نفر ثبت‌نام  کردند.

وی با بیان اینکه افراد ثبت نام شده هیچ یک سابقه نمایندگی ندارند افزود: سه نفر دارای سابقه داوطلبی در دوره‌های قبل هستند و مابقی نیز بدون سابقه داوطلبی هستند.

استان بوشهر دارای چهار کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

انتهای پیام/190/ ع

کد خبر 25610
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم