آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ ۱۲:۱۴:۴۰
امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/06 - ۱۲:۲۴:۳۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
760 میلیارد ریال از مطالبات موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر پرداخت شد

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: مبلغ ۷۶۰ میلیارد ریال بابت مطالبات مراکز تشخیصی درمانی خصوصی طرف قرارداد بیمه سلامت استان بوشهر تا مرداد ماه امسال پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، پرویز رمضانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه 5 صندوق کارکنان دولت، سایر اقشار، روستائیان، بیمه سلامت همگانی و ایرانیان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد اظهار داشت: افزون بر 500 هزار نفر  جمعیت استان بوشهر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که بیشترین تعداد بیمه شدگان درشهرستان دشتستان و کمترین تعداد آن در شهرستان دیلم است.

وی با اشاره به اینکه باهمه بیمارستان استان و 90 درصد پزشکان خصوصی قرارداد ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان سلامت منعقد شده افزود:  با  470 مرکز تشخیصی و درمانی در سطح استان با بیمه سلامت  برای ارائه خدمات به بیمه شدگان  قرارداد منعقد شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهرافزود: سطح تعهدات سازمان بیمه سلامت به افراد تحت پوشش، در بخش سرپایی و بستری موقت 70 درصد و بستری در مراکز دولتی 90 درصد تعرفه دولتی و حق فرانشیز بیماران روستایی دارای بیمه سلامت ، 5 درصد است.

رمضانی با بیان اینکه مطالبات مراکز درمانی دولتی تا مرداد ماه پرداخت شده تصریح کرد: 130 میلیارد ریال از مطالبات موسسات تشخیصی درمانی طرف قرارداد را پرداخت کرده که از این میزان 63میلیارد ریال مربوط به خدمات سطح یک و پزشکان خانواده است.

وی با اشاره به اینکه امسال تاکنون 760 میلیارد ریال از مطالبات موسسات طرف قرارداد پرداخت شده است افزود: از این میزان پرداختی، مبلغ 630 میلیارد ریال آن مربوط به مطالبات موسسات دولتی است که تا مرداد ماه مطالبات این مؤسسات پرداخت و تسویه شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر همچنین در خصوص مطالبات موسسات تشخیصی درمانی بخش خصوصی طرف قرارداد استان نیز گفت: مطالبات امسال بخش خصوصی نیز تا شهریورماه پرداخت شده است و این سازمان در تلاش است تا با پرداخت به موقع مطالبات موسسات و مراکز تشخیصی درمانی طرف قرارداد علاوه بر رضایتمندی این موسسات برای ارتقاء سطح کیفی خدمات ارائه شده به بیمه شدگان گام بردارد.

انتهای پیام/190/ش

کد خبر 25611
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم