آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ ۱۲:۱۴:۴۰
امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/06 - ۱۳:۰۳:۱۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
کنگره شهدای ورزشکار کشور با همکاری سازمان بسیج ورزشکاران برگزار می‌شود

معاون فرهنگی وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه سال ۹۴ نخستین کنگره شهدای ورزشکار برگزار شد گفت: دومین کنگره شهدای ورزشکاربا همکاری سازمان بسیج ورزشکاران سال آینده برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتستان، نخستین یادواره شهدای 64 شهید ورزشکار شهرستان دشتستان ظهر امروز با حضور ارزشمند خانواده شهدای ورزشکار، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، فرمانده سازمان بسیج ورزشکاران کشور، مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان در این برنامه و مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطر همه شهیدان به ویژه 670 شهید این شهرستان دشتستان اظهار داشت: از سال 92، با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، یادواره شهدای ورزشکار در سراسر کشور برگزار شده و سال 94  نخستین کنگره شهدای ورزشکار با همکاری سازمان بسیج ورزشکاران برگزار شد.

دومین کنگره سراسری شهدای ورزشکار سال آینده برگزار می‌شود

عبدالحمید احمدی بیان کرد: دومین کنگره سراسری شهدای ورزشکار نیز در سال 99 با هدف ترویج فرهنگ شهادت و ایثار و پاسداشت راه و منش شهیدان برگزار می‌شود.

وی افزود: تلاش بر این است برگزاری این یادواره‌ها علاوه بر تکریم خانواده معزز شهدا سبب ایجاد فضای معنوی و پهلوانی در ورزش کشور شودآنچه نیاز ورزش امروز ماست همین روح پهلوانی و معنوی در فضای ورزش است.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: اگر روزگاری فقط یکی دو پهلوان برای نمونه بود اما امروز به برکت جانفشانی شهدای گرانقدر هزاران پهلوان ورزشکار داریم که نمونه‌های عینی و عملی هستند.

194 شهید ورزشکار در استان بوشهر شناسایی شده‌اند

در این یادواره مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر نیز با اشاره به طراحی و تولید نرم افزار معرفی شهدای ورزشکار استان گفت: تاکنون 194 شهید ورزشکار در استان بوشهر شناسایی شده‌اند و در حال شناسایی ،تکمیل و تدوین بانک اطلاعاتی از تمامی شهدای ورزشکار استانمان هستیم.

احمد بهروزیان‌فرد افزود: در راستای بزرگداشت نام و مقام شهدای گرانقدر، تمامی سالن‌ها و اماکن ورزشی استان بوشهر که در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسیده به نام شهدای همان منطقه نام‌گذاری شده است.

وی از برگزاری کنگره سرداران و 2121 شهید استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: از ابتدای امسال با توجه به کنگره سرداران و بیش از دوهزار شهید استان تمام مسابقات و برنامه‌های ورزشی در سراسر استان تحت عنوان این کنگره برگزار شده است.

یادواره 64 شهید ورزشکار دشتستان با رونمایی از کتاب پهلوانان دشتستان، تقدیر و اهدا لوح سپاس از خانواده شهدا به کار خود پایان داد.

انتهای پیام/190/ش

کد خبر 25614
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم