آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ ۱۲:۴۵:۲۹
امروز : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/07 - ۱۲:۵۹:۱۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
آیت الله صفایی بوشهری

ایسنا/بوشهر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: وحدت روحانیت در سایه معظم له محقق شده و حوزه علمیه باید قدردان این شخصیت باشد؛ در حقیقت اساس مدیریت، تحقیق و پژوهش و بصیرت، اندیشه‌ی مقام معظم رهبری است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری پیش از ظهر امروز در پنجمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری(ره) روحانیت را مایه تقویت و توسعه حوزه پژوهش دانست و افزود: استان بوشهر در عرصه فرهنگی دارای پیشینه فوق العاده باشکوهی است و می‌توان گفت این استان در حوزه خلیج فارس دارای جایگاه خاص در حوزه های علوم انسانی، توسعه فرهنگ اهل بیت(ع) و نهادینه سازی آن است.

وی از استان بوشهر به عنوان مرکز تولید محصولات علمی و پژوهشی در عرصه علوم انسانی یاد کرد و خاطرنشان کرد: تمدن سیراف یک تمدن بسیار کهن و تاثیرگذار نه تنها در جغرافیای خلیج فارس، بلکه در جهان است و از این تمدن، توسعه علوم انسانی در حوزه استان حاصل شده و محصولات آن به سراسر جهان رسیده است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه بسیاری از علمای استان دارای سابقه مبارزاتی با استعمار و تهاجم انگلیس هستند، ادامه داد: تاریخ روحانیت استان بوشهر بی‌نظیر بوده و باعث افتخار است که ما از بازماندگان این شجره طیبه هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تاکید کرد: تحقیق و پژوهش، بصیرت و در صحنه بودن مصداق و ویژگی بارز روحانیت و حوزه علمیه استان بوشهر است و در حال حاضر طلاب و روحانیت استان همگی اهل تحقیق و پژوهش هستند و همچنین در صحنه‌ها با بصیرت کامل حضور دارند.

صفایی بوشهری با بیان اینکه اتحاد روحانیت در استان بوشهر مثال زدنی است، گفت: این وحدت کلمه در سایه معظم له محقق شده است و حوزه علمیه باید قدردان این شخصیت باشد؛ در حقیقت اساس مدیریت، تحقیق و پژوهش و بصیرت، اندیشه‌ی مقام معظم رهبری است.

معرفی آثار برتر منتخب از بین 800 اثر

همچنین حجت الاسلام یوسف جمالی از ارسال ۸۰۰ اثر به دبیرخانه های این کنگره خبر داد و گفت: پس از بررسی‌های به عمل آمده توسط داوران این کنگره آثار برتر شامل ۹ اثر به عنوان اثر برتر و ۱۷ اثر نیز شایسته تجلیل معرفی شدند.

دبیر پنجمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری(ره) با اشاره به موضوعات این کنگره افزود: علوم معارف، علوم اسلامی و انسانی مرتبط با حوزه دین اعم از فلسفه و کلام، اخلاق و تربیت، ادبیات عرب، تاریخ اسلام و تشیع، علوم قرآنی، شعار سال، گام دوم انقلاب و همچنین زندگی‌نامه علمای استان بوشهر از موضوعات پنجمین کنگره علامه بلادی بوشهری بودند.

به گزارش خبرگزاری محار، در این مراسم افراد برتر از حوزه‌های علمیه برادران، خواهران و دانشگاه چکیده‌ای را از مقاله خود قرائت کردند و ۱۰ تن از مؤسسین حوزه علمیه و فضلای استان بوشهر مورد تجلیل قرار گرفتند.

انتهای پیام

کد خبر 25636
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا