آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ ۰۸:۴۶:۲۴
امروز : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - 2019/12/09 - ۰۸:۵۶:۲۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
تئاتر معلولین

ایسنا/هرمزگان دبیر هشتمین جشنواره تئاتر معلولین خلیج فارس به ارائه جزئیات برگزاری این جشنواره در استان هرمزگان خبرداد.

سمیره دیناری در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه هشتمین جشنواره تئاتر معلولین خلیج فارس ۲۸ آذر الی اول دی ماه با حضور استان در بندرعباس برگزار میشود، افزود: داوران بازبینی هشتمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین خلیج فارس هرمزگان را دکتر مجید سرنی زاده، پژمان شاهوردی و دکتر مهدی نصیری تشکیل می دادند که پس از بررسی و ارزیابی ۶۵ نمایش متقاضی از استان هرمزگان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویر احمد و خوزستان سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد، خراسان جنوبی و خراسان رضوی، نمایش های راه یافته به هشتمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین خلیج فارس مشخص شدند.

وی با بیان اینکه ۱۵۰ متن برای شرکت در جشنواره به دبیر خانه ارسال شد، اظهار کرد: ۶۵ کار به مرحله بازبینی رفت و پس از بازبینی داوران نیز ۲۹ کار به جشنواره راه پیدا کرد.

دیناری با تقدیر از مدیرکل بهزیستی هرمزگان جهت همکاری و همراهی در برگزاری هرچه بهتر این جشنواره، بیان کرد: امیدواریم بار دیگر فرهنگ و هنر غنی هرمزگان را به اثبات برسانیم.
از سوی دبیرخانه هشتمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین خلیج فارس نمایش های راه یافته به مرحله نهایی به شرح زیر معرفی شد:

” بخش بزرگسال ”

نمایش :بر پهنه دریا
کارگردان:مهدی کناری زاده
هرمزگان (بندرعباس )

نمایش :قهرمان
کارگردان:رضا آزاد دریایی
هرمزگان (بندرعباس )

نمایش :زن بی پناه
کارگردان:فریبا آذر
هرمزگان (بستک)

نمایش :بندوش
کارگردان:علیرضا سلیمانی. محمد کللی
بوشهر

نمایش :دستاپ
کارگردان:زهرا اسلامی.احمد احمدزاده
بوشهر

نمایش :کله پوک ها
کارگردان:یونس رازقی پور
بوشهر(اهرم )

نمایش :امواج خروشان یک رادیو
کارگردان:ندا درآمد
خوزستان (دزفول )

نمایش :خرس
کارگردان:مریم طرفی
خوزستان(سوسنگرد )

نمایش :آسایشگاه
کارگردان:مهرانگیز شریفی
خوزستان (آبادان)

نمایش :کد ۹۹
کارگران:عبدالله ندومی
خوزستان(آبادان)

نمایش :زل زدن به چشم گاوی که لیکه می زد
کارگردان:داوود پارسا
کهیگویه و بویر احمد(گچساران)

نمایش :حقایقی در باب پسرفت
کارگردان:رضا گشتاسب
کهیگویه و بویر احمد(یاسوج )

نمایش :جیران
کارگردان:کامران آرایش
فارس (شیراز)

نمایش:ما شدیم سنگ خدا
کارگردان:مهدیه بی نیاز
کرمان (کهنوج)

نمایش:شروعی دیگر
کارگردان:محسن شادکام
یزد

نمایش :کاش بارون بی آد
کارگردان:امرالله جمالی .نرگس حاتمی
فارس (شیراز)

نمایش:کوچ قصه ها
کارگردان:حمید قلعه ای
خراسان رضوی(مشهد)

نمایش :زخمه تار
کارگردان:امان الله احراری
خراسان جنوبی(بیرجند )

” بخش کودک و نوجوان ”

نمایش:ببعی و گرگ آشپز
کارگردان:مجید بشکال
هرمزگان (بندرعباس )

نمایش:پنجشنبه آخر ماه
کارگردان:حسن سبحانی
هرمزگان (میناب)

نمایش :نازگل
کارگردان: فروغ صالح آبادی
خراسان رضوی(مشهد)

نمایش :قاصدک
کارگردان:جواد غفوری
خراسان رضوی(مشهد)

نمایش :روشنک و روباه دهکده
کارگردان:عاطفه رجایی
خراسان رضوی(بجستان)

نمایش :نیاز
کارگردان: هانیه حسن پور
فارس (شیراز)

نمایش :موش ناقلا
کارگردان:مجید آزادگان
یزد (ابرکوه)

” بخش خیابانی ”

نمایش :ماهواره به شرط آشپزی
کارگردان:راضیه فصیح
کهیگویه و بویر احمد (گچساران )

نمایش :پارالمپیک
کارگردان:آمنه پور حسینی. پژمان محراب پور
خوزستان(خرمشهر )

نمایش :با من روی ابرها قدم بزن
کارگردان:طیبه بهزاد
بوشهر

نمایش :ماندن میان رفتن
کارگردان:مصطفی بوعذار
خوزستان (اهواز)

کد خبر 25667
منبع خبر : خبرگزاری ایسنا