آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۰۸:۴۲:۰۷
امروز : سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/02/18 - ۱۰:۱۹:۲۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
200 مدرسه معارفی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

امام جمعه بوشهر با اشاره به تدوین سند چشم‌اندازی حوزی در استان بوشهر گفت: بر اساس چشم‌انداز این سند تا سال ۱۴۰۴ بیش از ۲۰۰ مدرسه معارفی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه مدیران حوزه علمیه خواهران بوشهر نقش مهم حوزه‌های علمیه در جامعه را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: حوزه‌های علمیه در ابعاد زیرساخت فرهنگی، اجتماعی و علوم دینی نقش مهمی دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با اشاره به نقش مهم و ممتاز حوزه علمیه خواهران افزود: زنان در عرصه فرهنگی نقش بسیار برجسته‌ای دارند و بدون شک بهترین قشری که می‌تواند بر جامعه بانوان به ویژه قشر تحصیل کرده اثر بگذارند، خواهران طلبه هستند.

امام جمعه بوشهر جایگاه حوزه علمیه خواهران  را یک جایگاه مهم فرهنگی، اجتماعی، سیاسی دانست و تاکید کرد: حوزه علمیه خواهران که در  تحقیقات و پژوهش دارای توانمندی بسیار خوبی هستند می‌توانند در جامعه  بسیار تاثیرگذار باشند.

صفایی بوشهری با اشاره به تدوین سند چشم‌اندازی حوزی در استان بوشهر گفت: بر اساس چشم‌انداز این سند تا سال 1404 بیش از 200 مدرسه معارفی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

وی بیان کرد: ایجاد این مدارس معارفی و زیرساخت‌های مناسب در حوزه‌های علمیه گامی مهم در توسعه فعالیت‌های فرهنگ دینی و انقلابی است.

در این آئین با تجلیل از فعالیت‌های فاطمه یوسفی، حجت‌الاسلام اسماعیلی به عنوان مدیر جدید حوزه علمیه خواهران استان بوشهر منصوب شد.

انتهای پیام/190/ح

کد خبر 25728
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم