آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ۰۸:۴۲:۰۷
امروز : سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - 2020/02/18 - ۰۹:۴۰:۳۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
انجمن پیام مهربانی در دانشگاه‌های پیام نور استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از راه‌اندازی «انجمن پیام مهربانی» در دانشگاه‌های پیام نور این استان با هدف جذب حامی برای حمایت از فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد لطفی ظهر امروز در جلسه با مسئولان دانشگاه پیام نور استان بوشهر با تاکید بر مقابله با پدیده فقرزایی اظهار داشت: فقری پدیده‌ای اجتماعی است که بیشتر خانواده‌ها به شکل ارادی در آن نقشی ندارند و بر اثر حوادث و مشکلات طبیعی و اجتماعی رخ می‌دهد و افراد را به سوی کمیته امداد گسیل می‌کند.

وی با بیان اینکه رسیدگی به مشکلات و رفع نیازهای فقرا از وظایف ذاتی کمیته امداد است گفت: منابع کمیته امداد پاسخگوی همه مشکلات نیازمندان نیست و بنابراین تلاش می‌شود از ظرفیت‌های مردمی و دیگر دستگاه‌های دولتی برای برطرف کردن مشکلات موجود استفاده شود.

لطفی با بیان اینکه بیش از 30 هزار خانوار نیازمند در استان تحت حمایت کمیته امداد هستند افزود: بیش از 65 درصد این خانوارها زنان سرپرست هستند که یا به سبب فوت سرپرست یا به دلایل دیگر اجتماعی اکنون زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به ارائه خدمات به دانشجویان نیازمند خاطرنشان کرد: هم اکنون بیش از 12 هزار دانشجو تحت حمایت کمیته امداد است که در طول سال خدمات مختلف تحصیلی و شهریه‌ای از کمیته امداد دریافت می‌کنند و تعدادی از آن آنها بی‌سرپرست هستند.

وی به طرح اکرام و ایتام  پرداخت و بیان کرد: این طرح سال‌ها است در کمیته امداد به‌منظور جذب حامی برای ایتام بی‌سرپرست زیر 18 سال فعالیت می‌کند و هم اکنون در استان بوشهر یک شبکه 10 هزار نفر حامی ایتام و محسنین را در خود جای داده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با تشریح طرح جذب بیش از 16 هزار حامی جدید برای فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت خاطرنشان کرد: این طرح برای مشارکت اقشار مختلف جامعه در بحث حمایت از ایتام بی سرپرست برنامه‌ریزی شده است که هر شخص در صورت تمایل ماهیانه مبلغی را از حداقل 10 هزار تومان تا هر اندازه که توان مالی دارد مستقیما به حساب فرزندان ایتام پرداخت می‌کند.

لطفی با اشاره به اینکه هم اکنون 6 هزار 620 فرزند یتیم و محسنین در استان تحت حمایت کمیته امداد هستند تصریح کرد: با وجود اینکه همه این فرزندان دارای حامی هستند ولی از سرانه خیلی پایین کمکی برخوردار هستند به همین سبب  به‌دنبال جذب حامیان جدید و افزایش کمی سرانه این ایتام هستیم.

وی با تاکید بر نقش مهم دانشگاه‌ها در رسیدگی به ایتام تصریح کرد: جامعه دانشگاهی با توجه به گستردگی آن می‌تواند با شعار هر دانشجو، هر کارمند و هر استاد حامی یک فرزند یتیم در این طرح مشارکت داشته باشند.

لطفی با تاکید بر اینکه کمیته امداد امداد دخل و تصرفی در کمک‌های حامیان برای فرزندان ایتام و محسنین ندارد گفت: حامیان نیکوکار ایتام می‌توانند به شکل مستقیم از سامانه اینترنتی به آدرس ekram.emdad.ir فرزند معنوی خود را در هر شهر و روستایی که دوست دارند انتخاب کنند و با دریافت یک شماره حساب مجازی کمک‌های خود را مستقیما به حساب فرزند مورد نظر پرداخت کنند.

در ادامه این جلسه انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان کمیته امداد و دانشگاه پیام نور استان بوشهر بنا شد انجمنی تحت عنوان «انجمن پیام مهربانی» در دانشگاه‌های پیام نور استان راه‌اندازی شود تا در طول سال ازسوی اساتید، دانشجویان و کارمندان این دانشگاه در صورت تمایل برای حمایت از فرزندان یتیم ثبت نام شود.

انتهای پیام/190/ح

کد خبر 25808
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم