آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ ۱۹:۰۸:۳۳
امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020/06/05 - ۲۰:۴۶:۲۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۴
دبیر کل آی ام او

به مناسبت روز جهانی دریانوردی دبیر کل آیمو از کاخ موزه گلستان و موزه ملی ایران بازدید کرد

به گزارش محار نیوز : 

 کی تاک لیم؛ دبیرکل آیمو که برای حضور در مراسم روز جهانی دریانوردی به ایران سفر کرده است، با همراهی محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از مجموعه های موزه ایران باستان، موزه هنر، باستان شناسی دوران اسلامی ایران دیدن کرد.

در این بازدید که نزدیک به دو ساعت به طول انجامید، دبیرکل سازمان جهانی دریانوردی ، با سیر تحول تاریخ و تمدن هزار ساله ایران آشنا شد.

 بر اساس این گزارش، دبیرکل آیمو در بازدید از آثار به جامانده از ایران باستان از جمله سفال پویانمایی، تالار هخامنشی، شهر سوخته، آثار شوش شلیک و تالار آثار ساسانی، تاریخ ایران را پر افتخار توصیف کرد.

مقام عالی سازمان بین المللی دریانوردی همچنین در ادامه موزه گردی اش در ایران به کاخ گلستان رفت و در کاخ اصلی این موزه، بنای تالار آیینه ، تالار سلام، سرویس های اهدایی تالار ظروف و تالار برلیان را عجاب انگیز و نشان هنر عالی معماری نزد ایرانیان دانست .

دبیرکل آیمو همچنین از موزه مشاهیر ایران در برج میلاد نیز دیدن کرد و با مفاخری ادبی و هنری کشورمان بیشتر آشنا شد.همچنین وی به رسم یادبود در دفتر موزه ملی ایران نوشت:« به خاطر تاریخ پر افتخاری که در این موزه به نمایش گذاشته شد و برای مردم ایران بهترین ها را آرزو می کنم.»

در این بازدید هادی حق شناس؛ معاون امور دریایی، علی اکبر مرزبان؛ مدیرکل سازمان های تخصصی و گواهی نامه های دریانوردی و ماندانا منصوریان؛ معاون نمایندگی ایران در سازمان آیمو نیز حضور داشتند.

کد خبر 7217
منبع خبر : PMO